Momenteel bouwen de Aziatische hoornaars hun embryonaal nest uit tot een primair nest. Dit nest heeft de grootte van een kleine voetbal en wordt bewoond door de koningin en de werksters. Je kan het terugvinden op beschutte plaatsen zoals tuinhuizen, onder afdaken en dakranden, in nestkastjes, spouwmuren, klimplanten en hagen. Hou hier rekening mee, want wanneer je per ongeluk een nest verstoort, zullen de werksters dit verdedigen.
Check je haag voor je gaat snoeien
Ga je hagen of struiken snoeien? Let dan goed op dat er geen nest in zit. Luister naar gezoem en kijk rond of je hoornaars ziet vliegen. Hoornaar gevonden? Kijk na op de site van Vespa-Watch of het zeker over een Aziatische hoornaar gaat. Als je twijfelt, begin dan niet aan de snoeiwerken en check opnieuw op een ander moment.
Nest gevonden? Geef je melding door en laat het vernietigen
Heb je een nest gevonden, maak dan enkele duidelijke foto’s en meld het nest via de site van Vespa-Watch. Krijg je bevestiging dat het over een Aziatische hoornaar gaat contacteer dan een bestrijder. Bekijk de lijst met bestrijders en hun maximale werkhoogte. Na de verdelging en betaling van de factuur kan je een aanvraag indienen voor een gemeentelijke tussenkomst. De subsidie bedraagt maximaal 75 euro per nest en dekt de kosten voor het verwijderen of verdelgen van een nest door een erkende bestrijder, op basis van de voorgelegde factuur.