
Een automatisch externe defibrillator of AED is een draagbaar toestel dat een elektrische schok aan het hart toedient bij levensbedreigende hartritmestoornissen. De AED analyseert zelf het hartritme van het slachtoffer en bepaalt automatisch of een stroomstoot kan helpen. Het toestel geeft gesproken instructies en helpt je door de reanimatie tot professionele hulpverleners het van je overnemen. De drie nieuwe toestellen geven naast gesproken instructies ook visuele instructies via een scherm.
Hoe gebruik je een AED?
Een AED-toestel is zeer gemakkelijk te gebruiken. Iedereen kan het bedienen, de defibrillator legt namelijk zelf uit welke handelingen je moet volgen.
Waar vind je AED’s in Berlaar?
In Berlaar hangen nu in totaal 8 AED-toestellen, je kan ze vinden op onderstaande locaties:
- SK Rita Berlaar - Welvaartstraat 101 (buiten)
- Politiekantoor Berlaar - Schoolstraat 30 (buiten)
- F.C. Berlaar-Heikant - Melkouwensteenweg 73 (binnen)
- Rode Kruis Berlaar – Zomerstraat 26 (buiten)
- Tandartspraktijk Benedenti - Park Diamant 1 (binnen, toegankelijk tijdens de openingsuren)
- NIEUW Station Balder – Stationsplein 1 (buiten)
- NIEUW Groepspraktijk Atlas – Aarschotsebaan 95 (buiten)
- NIEUW Sporthal 't Stapveld - Pastorijstraat 62 (buiten)
Verder beschikt ieder voertuig van politiezone Berlaar-Nijlen over een AED-toestel.
Heb je zelf een AED-toestel hangen aan je bedrijf of organisatie? Laat het ons weten via communicatie@berlaar.be zodat we de lijst met locaties kunnen aanvullen. Alle bijkomende informatie over een AED-toestel is mogelijks één leven extra gered!
Deze actie draagt bij tot het realiseren van volgende SDG's: